Гас удар факел M-879

Гас удар факел M-879

Краток опис:

Опис: Пренослив пареа притисок гас факелот за кои се користат во добро проветрени простори, само, тоа е дизајниран за користење со кертриџ содржина 190g pierceable бутан гас во согласност EN417-тип (одобрување на типот TUV 02 јас 99) 200, пирс игла со гумена заптивка на бензинска влезот е дизајниран за да се спречи било за довод на гас leakage.the гас е фиксирана на куќиште за употреба кертриџ бакар nut.The регулатор е опремен на апаратот комбинираат за да се чешмата гас по гас допрете на гас inlet.the е игла вентил со variab. ..


 • ФОБ Цена: US $ 10 - 20 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 600 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис:
  Пренослив пареа притисок гас факелот за кои се користат во добро проветрени простори, само, тоа е дизајниран за користење со кертриџ содржина 190g pierceable бутан гас во согласност EN417-тип (одобрување на типот TUV 02 јас 99) 200, пирс игла со гумена заптивка на бензинска влезот е дизајниран за да се спречи било за довод на гас leakage.the гас е фиксирана на куќиште за употреба кертриџ регулатор на бакар nut.The е опремен на апаратот комбинираат за да се чешмата гас по гас допрете на гас inlet.the е игла вентил со променлива позиција .Manual палење.

  Материјал:
  месинг пиштол, челик сад, ABS рачка.

  Технички податоци:
  Категорија: Директен притисок-бутан.
  Еден режач, еден инјектор (0.28mm).
  Приливен притисок: Пареа / директен притисок.
  Вид горилник: бакар Тип колона.
  Палење: Инкорпорирани со горилникот.
  Моќност: 1.7kW, Потрошувачка: 125g / h Max.temp.:850 Целзиусови степени

  Пакување Детали:
  Секој компјутер спакувани во боја кутија, 24pcs спакувани во една картонска кутија.
  NW: 475G / PC
  Количина: 24pcs / ЦТН
  N.W .: 12KGS / ЦТН
  G.W .: 14KGS / ЦТН
  Големина на ЦТН:
  56X39X39.5CM
  6,480PCS / 20 "
  12,960PCS / 40"
  15,040PCS / 40'HQ


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Контактирајте не

  • Zonghan индустриска зона, Cixi, Ningbo, PRChina
  • Телефон: 86 574 63204227
  • Мобилни телефони: 86 13858319136
  • Е-пошта: 13858319136@163.com
  • Факс: 86 574 63208532
  • WhatsApp: 86 13858319136

  Испраќам барање За Ценовникот

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Најнови Вести

  • Известување за Office затворање

   Известување за Office затворање

   Почитувани и почит Ве молиме љубезно да бидат информирани дека нашата канцеларија ќе биде затворен за празникот на Кинеската Нова Година од 12-ти февруари-ти февруари за да се 25. Ние ќе продолжи на 26. Февруари 2018 (понеделник). Ако има било какви дополнителни информации за ...