Пренослив Окарина гас грејач и шпоретот

Пренослив Окарина гас грејач и шпоретот

Краток опис:

Пренослив Окарина гас грејач и шпоретот ● опција гас: ТНГ или природен гас, на барање на купувачот. ● живот:> 10 години ● Големина Точка: φ675px × 837.5px ● NW: 3.38KG, GW: 4.31KG ● Греење излез: 4000-6000 BTU / HR ослободување ● CO2: <0.41m3 / час ● потрошувачката на гас: <0.13m3 / час ● применуваат област: 8 ~ 12m2 ● палење: Пиезоелектрични апликација палење Мулти-функционални ТНГ гас грејач за греење и готвење ● висока ефикасност на греење, загрева во 30 секунди ● ТНГ грејач и шпорет 2 во 1, двојна мена ...


 • ФОБ Цена: US $ 10 - 20 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 600 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T / T, L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Пренослив Окарина гас грејач и шпоретот
  ● опција гас: ТНГ или природен гас, на барање на купувачот.
  ● живот:> 10 години
  ● Големина Точка: φ675px × 837.5px
  ● NW: 3.38KG, GW: 4.31KG
  ● Греење излез: 4000-6000 BTU / HR
  ослободување ● CO2: <0.41m3 / час
  потрошувачка ● гас: <0.13m3 / час
  ● применуваат област: 8 ~ 12m2
  ● палење: Пиезоелектрични апликација за палење

  Мулти-функционални ТНГ гас Грејач за греење и готвење

  ● Висока ефикасност греење, загрева во 30 секунди

  ● ТНГ грејач и шпорет 2 во 1, со двојна функција за греење со контрола на пламен рачката, целата единица живот повеќе од 10 години.

  ● Увезените топлина отпорни на оган нето, нето живот повеќе од 10 години.

  ● Чиста основни бакар вентил, чист бакар гас цевка, чист бакар spay четката, издржлив и нема истекување, подолг живот повеќе од 10 години.

  ● гас греалки ТНГ умерено сува вашата соба, прочистување на животната средина, ефикасно да го инхибираат растот на бактерии.

  ● челик тело ТНГ грејач, сите челик дебелина повеќе од 0.6mm, цврсти и издржливи.

  ● Исклучителна преглед, лесен дизајн handhold, пренослив било каде на располагање.

  ● челик површинска обработка на ЕКО галванизација техника за да се избегне челик 'рѓа.

  ● Пиезоелектрични прекинувачот за палење може да се користи повеќе од 30.000 пати.

  ● пожар или гас може да се претвори нагоре и надолу слободно.

  ● шок отпорни на ТНГ греалки, нескршлива, цврсти, трајни пакет за да се осигура безбедноста на производите транзит.

  ● Контејнер капацитет: 930 парчиња / 20ft 2600 парчиња / 40HQ

  1  2 3 4 5 6 14797754682663


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Контактирајте не

  • Zonghan индустриска зона, Cixi, Ningbo, PRChina
  • Телефон: 86 574 63204227
  • Мобилни телефони: 86 13858319136
  • Е-пошта: 13858319136@163.com
  • Факс: 86 574 63208532
  • WhatsApp: 86 13858319136

  Испраќам барање За Ценовникот

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Најнови Вести

  • Известување за Office затворање

   Известување за Office затворање

   Почитувани и почит Ве молиме љубезно да бидат информирани дека нашата канцеларија ќе биде затворен за празникот на Кинеската Нова Година од 12-ти февруари-ти февруари за да се 25. Ние ќе продолжи на 26. Февруари 2018 (понеделник). Ако има било какви дополнителни информации за ...